top of page

Spirální jóga

Ucelený systém zdravotního cvičení

Spirální jóga je technika tradiční jógy podle školy B. K. S. Iyengara, obohacená o spirální pohyb  a principy myofasciálních (svalovovazivových) řetězců. V této józe se  naučíte správně koordinovat jednotlivé části svého těla a jeho správné držení. To podpoří proudění energie v jednotlivých meridiánech a celkovou harmonii fyzického i energetického systému.

 

Při cvičení často využíváme různé jógové pomůcky (podkládací destičky, válce atp.), což umožňuje dosahování správných poloh i úplným začátečníkům.

Propojení těla, mysli a dechu v jeden harmonický celek.

Hlavním přínosem cvičení spirální jógy je upevnění zdraví na všech myslitelných úrovních. Správné dýchání a správné provedení jógové pozice s prvky spirální dynamiky umožňuje hlubokou práci na sobě samém každému, kdo má zájem na sobě aktivně pracovat.

 

Přínosy spirální jógy:
  • harmonizace Vaší bytosti vedoucí k dosažení trvalého zdraví

  • propojení mysli, těla a dechu do jednoho celku

  • propojení fyzické, energetické a emocionální roviny Vašeho bytí

  • zvýšení fyzické i psychické kondice

  • posílení celého těla, především zpevnění páteře a zádových svalů

  • pomáhá řešit veškeré problémy se zády, dýchací a oběhové soustavy

Jóga podle Iyengara (Iyengar jóga) jedůsledně propracovaná metoda jógy, přizpůsobená potřebám dnešního člověka. Byla vyvinuta indickým učitelem B. K. S. Iyengarem, jednou z nejuznávanějších osobností současné hathajógy. Má miliony příznivců na celém světě.

Přijďte na pravidelný kurz cvičení spirální jógy v Liberci.

bottom of page